Impressie ALV 2025
Een mooie mix van formele en feestelijke onderwerpen
Op zondag 9 maart 2025 vond de ALV plaats op de KWVL. De volle agenda was, zoals gebruikelijk, van tevoren beschikbaar gesteld met de daartoe behorende bijlagen. Voorzitter Jaap Wientjes had op specifieke punten (Statutenwijziging en jaarstukken) gevraagd eventuele vragen voorafgaand aan de vergadering met de voorzitter/penningmeester al te bespreken. Dit om de vergadering niet te lang te laten duren.
J.J.Korpershoek, lid van de Technische Commissie Wedstrijdzeilklassen van het Watersportverbond startte de middag met een interessante korte inleiding over de recente aanpassing van de Klassenvoorschriften.
Op een geestige wijze liet de heer Korpershoek weten dat ook op dit terrein de Twaalfvoetsjol een zeer aparte klasse is!
Na de presentatie opende de Voorzitter de vergadering. Er waren twee nieuwe leden aanwezig tijdens de vergadering:
Dirk-Jan Zweers, die van jongs af aan op zowel plassen als zee heeft gezeild. En Siewert Posthuma, die zeilervaring heeft op grote dwarsgetuige schepen, maar nog niet met de Jol. Hij heeft vaart op de Kaag en voelt zich daar zeer welkom.
Wijzigingen Bestuur
Onze secretaris Jules ten Berg had enige tijd geleden gemeld als
Bestuurslid te willen aftreden. De Voorzitter bedankt Jules bijzonder voor zijn inspanningen en het feit dat hij langer is aangebleven dan hij oorspronkelijk van plan was. Dit werd vergezeld met de overhandiging van een speciaal gegraveerd glaswerk (géén vaas!).
Het dankwoord door Jules werd vergezeld van deze foto:
It says it all
Jaarprijs 2024
Karel de Boer legde op duidelijke wijze uit hoe de Jaarprijs wordt berekend. Omdat de Oostenrijkse puntentelling hiervoor wordt toegepast, geldt dat hoe meer jollenzeilers meedoen aan een evenement hoe meer punten je voor dat evenement kunt behalen. Dat is daarmee meteen een aanmoediging om deel te nemen aan zoveel mogelijk series in alle regio’s!
In 2024 waren er 23 evenementen die onderdeel uitmaakten voor de berekening van de Jaarprijs. Hiervan vonden er 10 plaats in regio Noord, 7 in West en 6 in Midden. 113 jollenzeilers dongen om de prijs. Drie zeilers werden in het zonnetje gezet: Rina de Nooijer (wederom!) als eerste vrouw op de lijst (6e), Nick Schepp op de 3e plaats won de Ladderprijs én het Kaagbolletje voor degene met de meeste starts (51 starts!), en als laatste natuurlijk de overall winnaar van de Jaarprijs 2024: Sipke Schuurmans. Naast het feit dat Sipke gewoon veel en goed heeft gezeild in 2024, is hij er bij 3 evenementen met de hoofdprijs vandoor gegaan.
Rina de Nooijer Nick Schepp Sipke Schuurmans met de Jaarprijs
Vaantje van Verdienste
Zoals tijdens de vergadering al bleek bij behandeling van de wijziging van de Statuten, speelt veranderende wetgeving en digitalisering en alles wat daarmee samenhangt ook een rol bij de Twaalfvoetsjollenclub. Onze website moest daarom ook worden aangepast. Sjouke Dykstra heeft als webmaster jarenlang inspanningen verricht om telkens weer artikelen, verslagen en foto’s op de site te plaatsen. Ook bij de transitie naar de nieuwe website is Sjouke nauw betrokken geweest. Het Bestuur dankt Sjouke en overhandigt hem het Vaantje voor Verdienste voor zijn inzet.
Sjouke Dykstra met het Vaantje voor Verdienste.
Benoeming Lid van Verdienste
De Twaalfvoetsjollenclub wordt gekenmerkt door zeilers met hart voor de Jol, het zeilen, en daarnaast ook hart voor de club. Er zijn vele leden die zich inzetten voor de club, en sommigen die dit gedurende lange tijd met veel passie doen.
Hans Reyers zeilt als sinds zijn 12e in de Jol en heeft in de lange periode van toen tot nu zich onder meer beziggehouden met het Jollen Bulletin, het maken van héél veel half-modellen van de Jol en specifiek voor het honderdjarig bestaan van de Twaalfvoetsjollenclub toen ieder lid een half-model met eigen zeilnummer kreeg, het organiseren van de IJsseltocht, het vertegenwoordigen van de Nederlandse Jollen tijdens buitenlandse evenementen en nog zo meer. Wie kent Hans niet? Aankomend op een evenement zie je vaak van verre dat Hans al is gearriveerd door de aanwezigheid van het markante moederschip ‘de Tram’. De 411 eraan afgemeerd, klaar voor de wedstrijden die Hans met zijn bemanning Mea Nota zeilt.
Het Bestuur wil Hans danken en eren voor zijn jarenlange betrokkenheid en inspanningen: zij benoemt Hans Reyers tot Lid van Verdienste van de Twaalfvoetsjollenclub.
Hierbij werd eveneens een ‘trophy’ overhandigd, een houtenbol met zilveren vaandel. Dit was door de Voorzitter met Nick Schepp vervaardigd, met Hans in gedachten.
Hans Reyers met zijn vrouw De drie Leden van Verdienste:
Anneke Hans Reyers, Tonny Surendonk, Duuk Dudok van Heel
Huub de Haas, Willemien Rooswinkel en Jacqueline Francoys werden nog door de Voorzitter bedankt voor de bijzondere inspanningen ten aanzien van de website respectievelijk het Jollen Bulletin. Evenals Frans Smits, Pieter Prins en Donald Schotel voor hun activiteiten als leden van de Technische Commissie en natuurlijk de regiocommissarissen Frans Smits, Tseard de Jong en Robin Nieboer voor alle gave evenementen die zij in hun regio’s hebben georganiseerd.
Bij de Rondvraag roept Rudy, de penningmeester, de leden op om informatie aan te leveren van alle prijzen die ooit gewonnen zijn zodat we daar een archief van kunnen maken en meer achtergronden van prijzen op de site kunnen vermelden.
De concept notulen van de vergadering worden binnenkort apart op de site geplaatst.
Nadat de voorzitter de vergadering sloot begon de borrel, gevolgd door een heerlijke maaltijd.
De volgende evenementen vinden plaats op het water! We kunnen niet wachten!