De Nationale Kampioenen

NK2011

In 1920 stellen de Haarlemse jollenzeilers een Nationaal Kampioenschap voor. Het is een voor die tijd innoverend en baanbrekend voorstel om het kampioenschap zo in te richten dat het echt om de beste stuurman en niet om de beste boot gaat, en dus te zorgen voor volledig identieke en uitsluitend voor dit doel bestemde jollen. De eerste keer  dat het koningsnummer zo verzeild wordt is in 1923, de laatste in 1941.Later is het Nationaal Kampioenschap op een andere wijze hervat en ging het een paar keer niet door maar toch zijn we in 2017 al toe aan de drieentachtigste editie.

Wim Bleeker Kampioen 2017

 

Hieronder vindt u een volledig overzicht van de Nationale Kampioenen in de 12-voetsjol:

JAAR STUURMAN BEMANNING ZEILNO. NAAM LOCATIE
1923C.N. (Cornelis) Hin Zonder bemanning Verbondsjollen 201 t/m 210 (211 en 212 reserve) Buiten-IJ
1924W. (Willem) de Vries Lentsch Kagerplas
1925W. (Willem) de Vries Lentsch Kagerplas
1926W. (Willem) de Vries Lentsch Kagerplas
1927W. (Willem) de Vries Lentsch Kagerplas
1928Niet verzeild vanwege de Olympische Spelen
1929A.L.J. (Bob) Maas Zonder bemanning Verbondsjollen 201 t/m 210 (211 en 212 reserve) Kagerplas
1930A.L.J. (Bob) Maas Kagerplas
1931P.J.J. (Piet) Huybers Kagerplas
1932P.J.J. (Piet) Huybers Kagerplas
1933A.L.J. (Bob) Maas Kagerplas
1934P.H.R. (Happy) Borgerhoff Mulder Kagerplas
1935P.H.R. (Happy) Borgerhoff Mulder Kagerplas
1936E.G. (Ricus) van der Stadt Kagerplas
1937D.M.J. (Daan) Kagchelland Kagerplas
1938Th. (Theo) van Helvert Kagerplas
1939Niet verzeild wegens mobilisatie
1940M. (Rini) Kagchelland Zonder bemanning Verbondsjollen 201 t/m 210 (211 en 212 reserve) Kagerplas
1941K.G. (Kees) Idema Kagerplas
1942-1949 Geen kampioenschap verzeild in 12-voetsjollen
1950A. (Tony) Zegers R.(Rob) van Heuveln 558Tecumseh Westeinderplas
1951J.N. (Jan Nico) van de Stadt W.M. (Wil) de Vries 467Net An Braassemermeer
1952E.J. (Ernst) Holtrop W.M<. (Wouter) Holtrop 558Tecumseh Westeinderplas
1953L.R. (Rinze) Koopmans H.H.W. (?) Muller 429Porky Westeinderplas
1954A.W. (Tom) Reyers G.W. (George) Aten 380Waterbaby Westeinderplas
1955A.W. (Tom) Reyers H.M. (Hans) Reyers 380Waterbaby Westeinderplas
1956A.W. (Tom) Reyers J. (Joep) Gerbranda 380Waterbaby Westeinderplas
1957E.J. (Ernst) Holtrop M.J. (Marion) Holtrop-Rodenhuis 558Tecumseh Westeinderplas
1958A.W. (Tom) Reyers G.W. (George) Aten 380Waterbaby Westeinderplas
1959J.J. (Jan) van't Hoogerhuys W.H. (Willem) van't Hoogerhuys 619Positron Westeinderplas
1960F.L. (Frans) Plantenga M.E. (Greet) Plantenga-Tims 468Glipper Westeinderplas
1961L. Hommels A. (Arie) Winkel 626Koedoe Westeinderplas
1962M.E. (Greet) Plantenga-Tims F.L. (Frans) Plantenga 277Glipper Westeinderplas
1963L. (Leo) Hommels A. (Arie) Winkel 626Koedoe Westeinderplas
1964L. (Leo) Hommels R.J. (Rudi) Spek 626Koedoe Westeinderplas
1965L. (Leo) Hommels R.J. (Rudi) Spek 626Koedoe Westeinderplas
1966P.J.M. (Piet) Bulters R.H. (Robert) Nolles 373Wildzang II Westeinderplas
1967-1968 Niet verzeild wegens te weinig deelnemers
1969M. (Max) Behrend J.L.J. (Hans) Gaillard 341Gifkikker Kagerplas
1970M.C. (Maarten) van der Spek H.J.W. (Hein) Daniels 522Spinta Kagerplas
1971W. (Wim) Huisingh M.E. (Mea) van den Elshout 31Mistra Kagerplas
1972P.L. (Pieter) van den Elshout J.H. (Jan Hein) Poelmann 636Holle Bolle Westeinderplas
1973G.J. (Guido) van den Elshout F. (Frank) Brouwer 508Guizen Schuitje Kagerplas
1974G.J. (Guido) van den Elshout H. (Hilde) Boer 508Guizen Schuitje Braassemermeer
1975A.W. (Tom) Reyers E. (Erik) Schuitema 380Waterbaby Kagerplas
1976S. (Simon) van Asselt B. (Barbara) van Asselt 373Wildzang II Braassemermeer
1977A.W. (Tom) Reyers H.E. (Hans) Sanders 380Waterbaby Kagerplas
1978A.W. (Tom) Reyers M.M. (Max) Les 380Waterbaby Loosdrechtse Plassen
1979G.J. (Guus) Moes M.E. (Mea) van den Elshout 666Donderkopje Sneekermeer
1980S. (Simon) van Asselt J.A.P. (Jos) van der Voort 373Wildzang II Braassemermeer
1981J.W. (Jan-Willem) van Weezenbeek L. (Lies) Gaillard-Eichorn 679Kwikstaart III Braassemermeer
1982L.H. (Leen) de Goederen E.J.G. (Erik) de Jong 486Einepyk Braassemermeer
1983H. (Hans) Prins W.J. (Wieger) Prins 355Trippelaartje Braassemermeer
1984E.A.A. (Egon) Rolf von den Baumen L. (Lidy) de Vreeze 259Bounty III Braassemermeer
1985G.J. (Guus) Moes M.E. (Mea) van den Elshout 666Donderkopje Sneekermeer
1986N. (Nicolette) Arnoldus M. (Marleen) Gaillard 690Doortje Dartel Braassemermeer
1987A.W. (Tom) Reyers R.H.L. (Heleen) Reyers 380Waterbaby Alkmaardermeer
1988A.J. (Arie-Jan) van Beekum J.H.W. (Jasper) van Beekum 642Not Yet Alkmaardermeer
1989A.J. (Arie-Jan) van Beekum J.H.W. (Jasper) van Beekum 642Not Yet Slotermeer
1990A.J. (Arie-Jan) van Beekum J.H.W. (Jasper) van Beekum 642Not Yet Alkmaardermeer
1991G.J. (Guus) Moes M.E. (Mea) Nota-van den Elshout 666Donderkopje Braassemermeer
1992F.J.J. (Frans) Brinkmann J. (Joep) Brinkmann 759Beatrijs Slotermeer
1993J.C. (Kees) Douze J. (Jaap) van Spengen 745D'acht Leetjes Loosdrechtse Plassen
1994F.J.J. (Frans) Brinkmann B.M.E. (Beatrijs) Brinkmann-Hin 759Beatrijs Alkmaardermeer
1995J.C. (Kees) Douze J. (Jaap) van Spengen 745D'acht Leetjes Braassemermeer
1996J.C. (Kees) Douze   745D'acht Leetjes Sneekermeer
1997A.P. (Bob) van der Pol M.H. (Martijn) van der Pol 757Poask 9 Westeinderplas
1998V. (Victor) Vos F.(Fons) Vos 414Kaatje Alkmaardermeer
1999J.C (Kees) Douze   745D'acht Leetjes Loosdrechtse Plassen
2000J. (Joep) Brinkmann D. (Danny) Hasselbaink 759Beatrijs Sneekermeer
2001P. (Pieter) Bleeker G. (Geja) van Ommen 824Oranjetipje Alkmaardermeer
2002P. (Pieter) Bleeker G. (Geja) van Ommen 824Oranjetipje Braassemermeer
2003D.J. (Dirk Jaap) Kooistra E. (Esther) Reukers 350Annafan Blija Loosdrechtse Plassen
2004J. (Joep) Brinkmann H. (Huub) Hin 759Beatrijs Sneekermeer
2005A.E. (Duuk) Dudok van Heel sr.J.E. (Lia) Dudok van Heel-Gleichman753PokerdoosAlkmaardermeer
2006J. (Joep) Brinkmann D.(Danny) Hasselbaink759BeatrijsBraassemermeer
2007P. (Pieter) Bleeker G. (Gerrit) Klugkist / G. (Geja) van Ommen 824Oranjetipje Loosdrechtse Plassen
2008M.H. (Martijn) van der Pol A.P. (Bob) van der Pol 757Poask 9 Sneekermeer
2009M.H. (Martijn) van der Pol A.P. (Bob) van der Pol 757Poask 9 Alkmaardermeer
2010J.S.M. (Jeroen) de Groot D. (Damy) Jansen 657Chuchubi Loosdrechtse Plassen
2011J.S.M. (Jeroen) de Groot D. (Damy) Jansen 657Chuchubi Goingarypster Poelen
2012M.H. (Martijn) van der Pol A.P. (Bob) van der Pol 757Poask 9 Braassemermeer
2013W.A. (Wim) Bleeker M. (Marcel) Bleeker 869Trupial Loosdrechtse Plassen
2014P. (Pieter) BleekerG. (Geja) van Ommen824OranjetipjeZuidlaardermeer
2015W.A. (Wim) BleekerM. (Marcel) Bleeker 869Trupial Braassemermeer
2016W.A. (Wim) BleekerM. (Marcel) Bleeker 869TrupialLoosdrechtse Plassen
2017W.A. (Wim) BleekerM. (Marcel) Bleeker869TrupialSneekermeer?Goingarypsterpoelen